هدف دارهای بی نتیجه

هدفداری های بی نتیجه:

در جامعه ی امروزی افراد زیادی هستند که سودای موفقیت در سر دارند اما به موفقیت نمیرسند. نمیخواهم درباره افراد بی هدف صحبت کنم، بلکه میخوام در مورد افراد هدف دار بی نتیجه صحبت کنم.
گاهی افرادی را میبینم که برای خود هدفگذاری میکنند، پر از انگیزه و انرژی هستند اما پس از گذشت مدتی، وقتی آن ها را می بینم دچار بی انگیزگی شده اند و سردرگم هستند. مشکل از چیه؟
مشکل این افراد اینه که وقتی هدفی برای خودشون در نظر میگیرن، در شروع کار با انگیزه هستن و اقدام میکنن. مدت کوتاهی که میگذره، میخوان به نتیجه برسن اما به این نکته توجه ندارن که باید صبور باشن، ثابت قدم و عملگرا. مدتی که میگذره دیگه دست از تلاش برمیدارن. چون به نتیجه زود هنگام رسیدن و با چالش هایی هم روبه رو شدن. مدتی را با ناراحتی و بی انگیزگی و بی عملی میگذرونن و حالشون درست زمانی خیلی بد میشه که به شروع هدفشون نگاه میکنن و افسرده تر میشن. چون به خودشون میگن: اووووو. انقد گذشته و به هیچی نرسیدم. چقد باید بگذره؟اصن من میتونم یا نه. دریغ از اینکه گذشت زمان زیاد برای این افراد نتیجه ای حاصل نمیکنه. اونا باید مداوم عمل کنن تا نتیجه بگیرن.

اگر که هدف ندارید هنوز، سریع هدفگذاری کنید و بدونید برای رسیدن بهش باید عملگرا، صبور و ثابت قدم باشید و اماده رو به رویی با چالش های مختلف. و اگر هدف دارید، همین فردا یک اقدام برای رسیدن بهش انجام بدید.

One thought on “هدف دارهای بی نتیجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.