چطور نتایج شگفت انگیز داشته باشیم؟

متاسفانه خیلی از افراد فکر میکنند چون به طور مستمر و مداوم در حال تکاپو، کار و تلاش هستند، باید موفق شوند. اما در دنیای امروزی که به شدت همه چیز تغییر کرده است، دیگر این مورد صادق نیست. دنیای امروز، دنیای نتایج است و در پس انجام هرکاری قرار نیست شما نتایج خارق العاده ای کسب کنید.

یکی از اصلی ترین ارکان موفقیت در دنیای پیچیده امروز، آموزش دیدن هست. اینکه یاد بگیریم مرتب عملکردمان را بهبود بخشیم و مهارت های پولساز خودمان را به روزتر کنیم و حتی مهارت های جدید را بیاموزیم.

در این مقاله قصد دارم عواملی را به شما معرفی کنم تا بتوانید فعالیت ها و تلاش های خودتان را هوشمندانه تر کنید و نتایج خیلی بهتری را به نسبت گذشته به دست بیاورید.

3 عامل اصلی کسب نتایج عالی:

شما باید برای خلق نتایج بهتر نسبت به گذشته تان، بر روی 3 مورد زیر کار کنید:

  • جسم
  • فکر
  • عملکرد

حالا بیاییم و عمیق تر هرکدام از این موارد را بررسی کنیم.

جسم:

همانطور که شما هم شنیده اید و می دانید، از گذشته تا به امروز گفته اند:

عقل سالم در بدن سالم. به همین دلیل جسم ما اهمیت بسیار زیادی دارد. آیا شما جز اشخاصی هستید که به جسم خودتان اهمیت میدهید یا خیر؟ متاسفانه اکثر افراد فقط فکر میکنند که به جسم شان اهمیت می دهند، در صورتی که اصلا اینطور نیست. متاسفانه بیشتر شاهد این هستم که افراد در حال خود آسیبی هستند. اما چطور وضعیت جسمانی بهتر داشته باشیم؟

خواب درست – تغذیه مناسب – ورزش کردن

3 مورد بالا از دید ظاهری خیلی ساده هستند اما هرکدام نکات بسیار مهمی برای خودشان دارند که باید رعایت کنیم. (درباره این 3 مورد، مقاله ای جدا برای شما خواهم نوشت.)

شما حتما باید کیفیت خواب خودتان را افزایش بدهید. بایدها و نبایدهایی برای تغذیه و خوراکی هایی که مصرف میکنید مشخص کنید. و همچنین حتما حداقل 3 روز در هفته به مدت 45 دقیقه ورزش کنید.

ذهن:

همانطور که حتما میدانید، ذهن و فکر ما تاثیر بسزایی در میزان موفقیت مان دارد. به همین شما باید خیلی خیلی مراقب افکاری که وارد مغزتان میکنید باشید.

تمام افراد فوق موفق دنیا، کسانی هستند که مثبت اندیش هستند و اجازه ورود هر فکری را به مغزشان نمی دهند. تغذیه ذهن تان بسیار مهم هست. به همین دلیل 2 نکته کلیدی را میخواهم با شما به اشتراک بگذارم:

  • در لحظه باشید:

زمانی که از انیشتن پرسیدند راز موفقیت شما چیست؟ پاسخ داد:

در هر زمان مشغول هرکاری هستم، تمام فکر و حواس و تمرکزم روی انجام آن کار هست.

اگر مشغول غذا خوردن هستم، از خوردن لذت میبرم. اگر در حال کار کردن هستم، تمام تمرکزم روی کار هست و اگر … .

متاسفانه در دنیای امروز که پیچیدگی ها و مشغله ها انقدر زیاد شده، در لحظه بودن و داشتن تمرکز کار بسیار سختی هست. اما شما باید تمام تلاش خودتان را بکنید تا از عوامل پرت کننده حواس دوری کنید و با تمرکز هرکاری را انجام دهید.

متاسفانه افراد زیادی را می بینیم در هر لحظه فکرشان هزار جا هست و کیفیت کارشان به این دلیل پایین می آید، همیشه دغدغه مند هستند و پریشان احوال. پس شما از امروز تصمیم بگیرید دیگر این خطا را مرتکب نشوید.

  • به اتمام رساندن کارها:

یکی از اشتباهات رایج و پرتکراری که خیلی از آدم ها دارند، داشتن پرونده های باز زیاد هست. زمانی که ما گوشه های مختلفی از ذهن مان درگیر کارهای نیمه تمام باشد، آن طور که باید نمی توانیم کار کنیم و راندمان بالا داشته باشیم. به همین دلیل از شما میخواهم از این به بعد، خودتان را ملزم به این کنید هرکار را تا پایان انجام دهید. در ابتدای کار شاید برای شما کمی سخت باشد اما وقتی یکبار این روش را انجام دادید، مدام انرژی تان بیشتر میشود، ذهن تان باز تر و خلاق تر هست و در نتیجه، دستاوردهای خیلی بهتری را خواهید داشت.

عملکرد:

شما باید از هر دقیقه زندگی خودتان شاهکار بسازید. افراد فوق موفق در دنیا، هر دقیقه برایشان ارزش خیلی زیادی دارد. اما افراد معمولی به راحتی از کنار ساعت ها و روزها رد میشوند. اگر به درستی از زمان تان استفاده نکنید، چطور میخواهید نتایج شگفت انگیزی را خلق بکنید.

عمر هر انسان محدود هست و هرچقدر جلوتر برود، فرصت رسیدن به رویاها و اهداف مان کمتر میشود.

اگر بخواهم یک تمرین خیلی مهم را برای افزایش راندمان به شما بدهم، تمرین زیر هست:

به مدت 7 روز، از صبح تا شب خودتان را یادداشت کنید. یعنی صبح که از خواب بیدار شدید، بنویسید: ساعت 7 از خواب بیدار شدن. ساعت 7 الی 7:30 صبحانه خوردن. به همین ترتیب تا پایان شب را بنویسید.

زمانی که این کار را انجام بدهید، تلنگر عجیبی به شما زده خواهد شد. چون باورتان نمیشود چقدررر زمان در طول روز از دست میدهید.

نکته مهم: برای اثربخشی بالای این تمرین شما باید حتما خیلی ریز و دقیق از صبح تا شب تان را بنویسید.

افزایش انگیزه:

برای اینکه در شما انگیزه زیادی ایجاد بشود تا موارد این مقاله و خیلی نکات مهم دیگر آموزشی را اجرا کنید، از شما میخواهم این کار را انجام دهید:

چشمان خودتان را برای چند دقیقه ببندید. خودتان را در حالتی تصور کنید که به اهداف رویایی تان رسیده اید. قشنگ همه چیز را با جزییات به تصویر بکشید و لذت ببرید. به نتایجی رسیده اید که شاید روزی باور نمیکردید به حقیقت بپیوندند. اما حالا شما یک فرد فوق موفق هستید. فردی که میتواند الگوی خیلی از افراد دیگر باشد.

حالا چشمان خودتان را باز کنید و این سوال را از خودتان بپرسید:

آیا این اهدافی که الان تصورشان کردم، ارزش این را داد تا نکات این آموزش را اجرا کنم؟

مطمئن هستم جواب تان صد در صد بله هست. پس با انرژی و انگیزه هرچه تمام تر، همین الان اقدامی  را برای شروع در نظر بگیرید و شروع کنید به عمل کردن. به شما قول میدهم پشیمان نمیشود و بی نهایت لذت میبرید.

یادتان نرود که نتایج شگفت انگیز با فعالیت های هوشمندانه به دست می آیند نه فعالیت های زیاد بدون هدف و استراتژی. پس همین الان شروع به اقدام کنید تا نتایج عالی بگیرید. زمان را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.