۳ اشتباه مرگبار در فروش

۳ اشتباه مرگبار در فروش:

افراد زیادی را می­بینم که متاسفانه به راحتی فروش و مشتری خودشان را از دست می­دهند، چون این ۳ اشتباه را انجام می­دهند. ۳ اشتباه که هرروز در حال تکرار آن هستند اما هیچ وقت بررسی نکرده­ اند چرا مشتری از آنها خرید نمی­کند.

اشتباه شماره ۱: معرفی ویژگی محصول و خدمات

یکی از رایج ترین و مهلک ترین اشتباهات در فروش، این است که ما به عنوان فروشنده، ویژگی های محصول مان را توضیح میدهیم. باید به شما بگویم این کار به شدت اشتباه است. چرا که مشتری به دنبال شنیدن ویژگی های محصول شما نیست، بلکه میخواهد بداند محصول یا خدمات شما چه فوایدی را برایش دارد.

پس قبل از هرچیز با پرسیدن سوالات درست از مشتری، متوجه خواسته هایش بشوید و ویژگی های محصول تان را به خواسته مشتری گره بزنید.

یک فروشنده حرفه ای، سوال درست پرسیدن را از مشتری بلد هست، بعد از سوال با جواب­هایی که از مشتری میشنود نیازش را کشف می­کند و محصول و خدماتش را متناسب با نیاز مشتری معرفی می­کند. در این صورت احتمال خرید کردن مشتری به شدت افزایش پیدا می­کند.

اشتباه شماره ۲: زیاده گویی و پرحرفی

یکی از تفکرات غلط در جامعه، این است که فروشنده خوب کسی هست که خیلی چرب زبان و پرحرف هست. اما باید این نکته به شدت مهم را بدانید که فروشنده حرفه­ای ۷۰ درصد به صحبت­های مشتری گوش می­دهد و تنها ۳۰ درصد حرف می­زند. پس به جای پرحرفی و زیاده­گویی در ارتباط با مشتری، کمتر حرف بزنید و بیشتر گوش بدهید. فراموش نکنید که مشتریان عاشق این هستند به آن­ها توجه کنید و گوش دادن به صحبت­هایشان بسیار جذابیت شما را افزایش می­دهد و خود این امر اعتماد مشتری را جلب می­کند. البته گوش دادن موثر اصول و قواعد خاصی دارد که برای شما در آموزش­های بعدی توضیح خواهم داد.

اشتباه شماره ۳: عدم نیازسنجی

مطمئن هستم برای شما هم این مورد پیش آمده است. برای خرید محصول یا گرفتن خدمات به مجموعه­ای مراجعه کرده­اید و سریعا این حس به شما دست داده که به هر طریقی می­خواهند به شما بفروشند. جالب اینجاست که بدانید متاسفانه در اکثریت کسب و کار­ها این موضوع رخ می­دهد. اما دلیل این موضوع چیست؟

یکی از کارهای اشتباه فروشندگان عدم شناخت نیاز مشتری هست. آن­ها بدون اینکه دقیقا بررسی کنند چه محصول یا خدماتی به درد هر مشتری میخورد مشتری چه خواسته­ای دارد برای چه به سراغ شما آمده است، همچون رگبار شروع به حرف زدن و تعریف کردن محصولات می­کنند. کاری که از شما می­خواهم حتما حتما انجام بدهید، این است که ابتدا بفهمید مشتری چه میخواهد و خواسته­اش چیست. مبادا بدون شناخت نیاز، علایق و سلایق مشتری، سریعا به سراغ فروش بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 علوم ثروت‌ساز

این کتاب رایگان را دانلود کنید و یاد بگیرید:
۱. آموزش ثروت آفرینی
۲. در هفته فقط ۴ ساعت کار کنید
۳. در خانه بمانید و پول دربیاورید!
دانلود کنید
close-link