۴ عامل کلیدی برای اثربخش شدن آموزش

همیشه برای افرادی که اهل آموزش و یادگیری هستند سوالی وجود دارد. اینکه چرا بعضی از افراد نتایج فوق العاده ای از آموزش میگیرند اما برای آنها اینطور نیست؟

یا اینکه قبل از اینکه در دوره آموزشی ای شرکت کنند، برایشان این سوال وجود دارد که: آیا این آموزش نتیجه میدهد و آیا تضمینی وجود دارد که حتما نتیجه بگیرند؟

در این مقاله میخواهم با شما عزیزان ۴ عامل کلیدی که با رعایت و اجرای آنها به نتایج فوق العاده ای می رسید به اشتراک بگذارم.

این ۴ عامل یا ۴ مرحله ای که میخواهم به شما معرفی کنم، مراحلی هستند که خودم برای اینکه کوچینگ های سازمانی و یا مربیگری شخصی را برعهده بگیرم اجرا میکنم. چرا که اثربخشی دوره ها و مشاوره ها و نتیجه گرفتن فراگیران یا سازمان ها بسیار برای من مهم است .

حال بیاییم و وارد این ۴ مرحله شویم.

مرحله ۱ : انگیزه

اولین عامل انگیزه است و با این سوال مصاحبه ی قبولی را انجام میدهم :

برای آموزش دیدن و رشد کردن چقدر انگیزه و اشتیاق دارید؟ چرا که میزان اشتیاق شما برای یادگیری و نتیجه گیری بسیار مهم است. اگر شما انگیزه بالایی داشته باشید، به دنبال راه های مختلف پیشرفت میروید و با انگیزه موانع یا مشکلاتی که وجود دارد یا قرار هست در آینده در مسیر رسیدن به هدفتان به وجود بیاید را رد میکنید .

اگر شخص انگیزه و اشتیاق رشد را داشته باشد وارد مرحله ی دوم میشویم .

مرحله ی دوم : باورها

دومین عامل باور های شما هستند و در نتیجه گیری بسیار مهم میباشند. خیلی از افراد به این باور دارند که حتما به موفقیت میرسند، مسئولیت پذیر هستند و خودشان را مسئول میدانند.

همچنین باور دارند آموزش هایی که میبینند بسیار برایشان موثر هست و باعث رشدشان میشود. خیلی از افراد بر این باورند که آنها موفق نمیشوند، دلایل مختلفی را برای موفق نشدن می آورند و زمین و زمان و عوامل بیرونی را مقصر میدانند. آنها حتی میخواهند به دیگران ثابت کنند که نمیشود موفق شد و بگویند : دیدی آموزش دیدم و فایده نداشت و … .

هنری فورد جلمه ای دارد که میگوید :

چه باور داشته باشید که قادر به انجام کاری هستید و چه باور داشته باشید که قادر به انجام آن کار نیستید ، در هر دو صورت حق با شماست .

حالا شما میخواهید جز کدام دسته باشید؟ کسانی که باور دارند موفق میشوند یا کسانی که برعکس این گروه از افراد فکر میکنند؟

اگر شخص در مرحله ی دوم باور داشته باشد که موفق میشود و به آموزش ایمان دارد وارد مرحله ی سوم میشویم .

مرحله ی سوم : بایدها

عامل کلیدی سوم برای موثر بودن آموزش باید های شما است .

خیلی از افراد دو مرحله ی اول را رعایت میکنند اما بازهم برایشان سوال است که چرا نتایج فوق العاده ای را کسب نکرده اند.

به شخصه افرادی را میبینم که انگیزه بالایی دارند و همچنین باور دارند که موفق میشوند و آموزش موثر است، اما برای خودشان هیچ بایدی ندارد .

اگر میخواهید نتایج شگرفی را از آموزش کسب کنید، در کنار انگیزه بالا و باور های مثبت و درست، برای خودتان باید داشته باشید. یعنی اینکه به خودتان بگویید: من باید موفق شوم و از این آموزش نتیجه بگیرم.

و اما مرحله چهارم : عمل

مرحله چهارم و آخری که در مصاحبه ها انجام میدهم، مرحله ی عمل است .

قبل از اینکه مرحله چهار را از شخص بپرسم، بهش تبریک میگم به خاطر انگیزه، باور و بایدی که برای خودش دارد. چرا که افراد بسیار زیادی این سه چیز را ندارند .

و در آخر این سوال که کلید چهارم موثر واقع شدن آموزش است را میپرسم:

آیا عملگرا هستی؟ آیا حاضری به آموخته هات عمل کنی؟ آیا حاضری سختی های انجام تمرین ها را تحمل کنی ولی در آخر از نتیجه ای که گرفتی بسیار راضی باشی؟

پس کلید چهارم ما عملگرایی و اقدام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 علوم ثروت‌ساز

این کتاب رایگان را دانلود کنید و یاد بگیرید:
۱. آموزش ثروت آفرینی
۲. در هفته فقط ۴ ساعت کار کنید
۳. در خانه بمانید و پول دربیاورید!
دانلود کنید
close-link