5 سوال پولساز در ارتباطات

ارتباط پولساز

حتما شما هم علاقه زیادی دارید تا یک آینده درخشان و بی نظیر داشته باشید. آینده ای که پر از دستاوردهای فوق العاده است. نکته مهمی که وجود دارد، سطح ارتباطات شما هست. اینکه با چه کسانی نشست و برخاست دارید. اینکه افراد درستی در کنار شما هستند یا نه؟ و خیلی موارد دیگر.

همیشه، از همه ی شاگردانم این جمله بسیار کلیدی و مهم را میپرسم:

آیا افرادی که بیشترین ارتباط را با آنها داری، کسانی هستند که بخواهی آینده ای شبیه آنها داشته باشی یا نه؟

اگر جواب بله باشد، میگویم حتما ارتباطت را با آن ها بیشتر کن، و اگر جواب شان نه باشد، حتما حتما باید به مرور زمان ارتباطش با آن ها را قطع کند

از آنجایی که آینده شما شبیه 5 نفری میشود که بیشتر ارتباط را با آن ها دارید، در این مقاله تصمیم دارم تا 5 سوال بسیار کلیدی و پولساز را برای شما بنویسم. پس لطفا حتما با دقت این سوالات را بخوانید، عمیقا به سوالات فکر کنید و جواب بدهید.

سوال اول: چه کسانی اطراف من هستند؟

اولین قدمی که شما باید بردارید، این است که کاغذ و خودکار را برداشته و لیستی از افرادی که با آنها ارتباط دارید را بنویسید. این لیست شامل همه ی دسته ها میشود: خانواده- دوست- آشنا- فامیل-همکار و غیره.

بعد از نوشتن نام افراد، به تربیت اولویت بیشترین تا کمترین ارتباط با هر فرد را لیست کنید. (به صورت ستونی نام افراد را بنویسید.)

سوال دوم: چرا این افراد اطراف من هستند؟

هر فردی که در کنار شما هست یا با او ارتباط دارید، حتما دلیلی دارد. گاهی برای خوشی و وقت گذرانی، گاهی از سر اجبار، گاهی به خاطر یادگیری و رشد، گاهی برای … .

زمانی که لیست اسامی را ستونی نوشتید، جلوی هر اسم دلیل و چرایی اینکه با این فرد در ارتباط هستید را بنویسید. این کار تلنگری بزرگی به شما میزند و باعث میشود به خودتان بیایید. اینکه چقدر افرادی که با آنها در ارتباط هستید، افراد درست یا نادرستی برای شما هستند.

بعد از اینکه این کار را انجام دادید، باید ارتباطات غیر مفید خودتان را به مرور کمتر و کمتر کنید، تا جایی که به حذف شدن برسد. میدانم این کار برای شما ممکن است بسیار دشوار باشد اما فراموش نکنید آینده شما، ارزش بسیار زیادی دارد که بخواهید خرابش کنید.

سوال سوم: دوست دارم چه کسانی اطراف من باشند؟

شما باید حتما حتما مشخص کنید علاقه مند هستید با چه افرادی ارتباط بیشتری داشته باشید. افرادی که سبک زندگی و کاری آنها ایده آل شما هست و علاقه مند هستید آینده ای مشابه شان داشته باشید.

لیستی را از افراد درجه یک تهیه کنید. و سعی کنید ارتباط گرفتن با این افراد را، با اولویت آسان به سخت در فهرست کارهای فوری خودتان قرار بدهید. چرا که اگر یک ارتباط موثر با فرد موثر برقرار کنید، زندگی شما دست خوش تحولی عظیم خواهد شد.

سوال چهارم: چرا میخواهم با این افراد ارتباط برقرار کنم؟

همانطور که لیست افراد مورد نظرتان در سوال سوم را به صورتی ستونی تهیه کردید، باید جلوی هر دلیل این را بنویسید که چرا میخواهید با این فرد ارتباط بگیرید. این کار باعث میشود انگیزه شما برای عمل کرد برای برقراری ارتباط بیشتر شود. چرا که ممکن است در ابتدای کار ترس از برقراری ارتباط با افراد بزرگ تر و موفق تر از خود داشته باشید. شما نیازمند نیرویی هستید که این انگیزه در شما ایجاد کند که هر طور شده ارتباطی با این اشخاص برقرار کنید.

سوال پنجم: چطور با این افراد ارتباط بگیرم؟

کار نهایی شما این است که در مورد این افراد تحقیق کنید. اینکه علایق و سلایق شان چه چیزهایی هست؟ اینکه چطور میتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید؟ شما باید دست پر باشید برای شروع گرفتن ارتباط و اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید. زمانی که بدایند هرکدام چه خصوصیات اخلاقی و رفتاری ای دارند و از چه چیزهایی خوششان می آید و از چه چیزهایی تنفر دارند، میتوانید خیلی خیلی سریع تر و موثر تر ارتباط خودتان را برقرار کنید.

مجددا تاکید میکنم:

یک ارتباط عالی بهتر از چندین ارتباط غیر مفید است. به همین دلیل به دنبال ارتباطات پولساز و موثر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.