اشتباهات مرگبار در پول خرج کردن

هوش مالی

اشتباهات مرگبار در پول خرج کردن، که درصد عمده ای از افراد مرتکب می شوند.

متاسفانه خیلی از ما بدون اینکه اصول حرفه ای مالی را بلد باشیم، پول هایمان را خرج میکنیم. بگذارید رک تر بگویم، در واقع پول هایمان را به دست باد میسپاریم و به سادگی از کنار این موضوع میگذریم.

در این مقاله قصد دارم تا تعدادی از این خطاهای جبران ناپذیر را به شما بگویم، تا در اولین فرصت از این اشتباهات جلوگیری کنید و هوش مالی خودتان را ارتقا دهید. پس تا پایان این مقاله با من همراه باشید.

در دنیای امروزی، شوربختانه سرعت فقر شدت گرفته است. 20 درصد از مردم، ثروتمند تر می شوند و 80 درصد فقیر تر از وضعیت فعلی شان می شوند. البته، منظور من از 20 درصدی که ثروتمند تر می شوند، افرادی هست که از طریق کار درست و حلال به این موفقیت بزرگ دست پیدا می کنند.

پس یادگیری هوش مالی را جدی بگیرید و آن را ارتقا دهید.

خرج کردن پول، بدون بازگشت:

این نکته به شدت مهم هست. لطفا جدی بگیرید

پولی را خرج نکنید، مگر اینکه برای سرمایه گذاری و افزایش درآمد، پول و سرمایه تان باشد.

متاسفانه اغلب افراد، تمام درآمد خودشان را هزینه می کنند، بدون اینکه از یک ریالش برای سرمایه گذاری کنند. شما باید حتما بخشی از درآمدتان را برای سرمایه گذاری اختصاص دهید. این نکته بایدی هست و نباید از اجتناب کنید.

بخش بندی نکردن هزینه ها:

آیا شما، هزینه های ماهیانه خودتان را بخش بندی کرده اید؟

آیا هزینه های واجب را از غیر واجب خودتان جدا کرده اید؟

شما باید قبل از اینکه پول تان را خرج کنید، مشخص کنید هزینه های ماهیانه شما چه چیزهایی هستند؟ هزینه های کسب و کار، هزینه های خانه، هزینه ی خوراک و پوشاک و غیره. و از همه مهم تر، جدا سازی هزینه های واجب و غیر واجب.

اگر شما بتوانید هر ماه هزینه های الکی و غیر مهم تان را کشف کنید، کمکی بسیار بزرگی میشود تا بتوانید پول تان را پس انداز کنید.

شاید الان بگویید من هزینه ی غیر مهم ماهیانه ندارم و تمام پولی که خرج میکنم، واجب هست. اما به شما قول میدهم اگر به هزینه های خوتان دقت کنید و آن ها را بررسی کنید، هزینه های غیر فوری و غیر مهم زیادی دارید.

استفاده نکردن از لیست خرید:

یکی دیگر از اشتباهات، این هست که بدون لیستی مشخص به خرید برویم. حتما برای شما هم پیش آمده هست برای خرید تعداد محدودی کالا، به هایپر مارکت یا هرجای دیگر مراجعه کرده باشید. زمانی که از از این فروشگاه خارج می شوید، دقیقا بین 2 تا 5 برابر مبلغی که قرار بوده است خرید کنید، پول خرج کرده اید.

میخواهم از همین الان به خودتان و من قولی بدهید. قول بدهید به خرید نمی روید، مگر اینکه لیست خریدتان را آماده کرده باشید. و البته نکته مهم تر از لیست خرید، این است که خوتان را مقید کنید هیییچ چیزی را به غیر از اقلام لیست نخرید.

اگر همین نکاتی که در این مقاله به شما گفتم را اجرایی کنید، در کمتر از یک هفته آینده نتایج آن را خواهید دید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.