افراد ثروتمند چه دارند که فقرا ندارند؟

ثروتمند

میخواهم از این جا شروع کنم که چه شد تصمیم به نوشتن این مقاله گرفتم و چه شد که این نام به ذهنم رسید.

چندی پیش در اینستاگرام ویدیویی را گذاشتم تحت عنوان:

تفاوت ثروتمندان و فقرا

نکته جالبی که بعد از گذاشتن این پست در اینستاگرام دیدم، این بود که تعدادی از دوستان منظور من از ثروتمندان را  پولدار ها، و فقرا را افرادی با توان مالی کم برداشت کرده بودند و این موضوع یکی از دلایل من برای نوشتن این مقاله شد.

یکی دیگر از دلایل من برای نوشتن این مقاله، این بود که ما تا وقتی ویژگی های ثروتمندان را ندانیم، چطور میخواهیم ما هم ثروتمند شویم؟ یکی از اولین کارهایی که باید برای ثروتمند شدن انجام دهیم، این است که بدانیم آن ها چه ویژگی هایی دارند، که ماهم آن ها را به مرور به خودمان اضافه کنیم و همچنین فقرا چه ویژگی هایی دارند که از آن ها دوری کنیم؟

اولین چیزی که ما باید بدانیم: افراد ثروتمند را با پولدار ها اشتباه نگیریم!

پولدار بودن، تنها یکی از ویژگی های ثروتمندان است. نکته جالب تر، این هست که حتی افراد ثروتمند ممکن است در شرایط فعلی شان از وضعیت مالی فوق العاده ای برخوردار نباشند، اما حتما بزودی به ثروت مادی هم دست پیدا میکنند.

همیشه در دوره ها و کلاس ها، از شاگردانم یک سوالی رو می پرسم:

به نظر شما یک شخصی که پولدار بوده و تمام پولشو از دست داده، اما دوباره به جایگاه مالی قبلی خودش یا حتی بالاتر برگشته، با شخصی که پولدار بوده و تمام پولش را از دست داده، اما دیگه نتوانسته شکست را جبران کند چیه؟

جواب درست این سوال:

شخصی که دوباره به ثروت مادی می رسد، شخصی هست که در زمان پولدار بودنش تفکر ثروتمندی داشته و تکیه گاه اصلیش تفکرش بوده نه پولش. اما شخصی که ورشکست شده و دیگر به هیچ جایی نرسیده است، شخصی هست که تنها تکیه گاه و ثروتش پولش بوده، که با از دست دادن آن، دیگر نتوانسته رشد کند .

و اما افراد فقیر چگونه هستند؟

اولین نکته اینکه افراد فقیر کسانی نیستند که وضعیت مالی مطلبوبی ندارند، بلکه کسانی هستند که از لحاظ تفکر، نگرش و باورهای شان دارای فقر هستند.

افراد فقیر کسانی هستند که تفکر رشد ندارند و اهل تغییر نیستند.

کسانی هستند که با تغییرات در دنیای امروزی، تغییر نمیکنند و همیشه از زمان حال عقب هستند.

افراد فقیر کسانی خودخواه و خودبین هستند، که همیشه همه چیز را برای خودشان می خواهند و اطرافیان شان و ارتباطات با بقیه را به این دلیل از دست می دهند.

یکی دیگر از ویژگی های افراد فقیر، این است که فکرشان کوچک است و فکر می کنند هیچ وقت به رویاها و خواسته های خود نمیرسند، یا اینکه به همین جایگاه فعلی خودشان راضی هستند.

پس اگر شما هم می خواهید به گروه ثروتمندان ملحق شوید، باید از افراد فقیر دوری کنید و هر روز تفکر خودتان را رشد بدهید و نگرش ثروتمند داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.